kalp

Çorum Sohbet

Anadolu’nun bilinen en eski başkenti, 7000 yılı aşan tarihiyle Medeniyetler Beşiği Çorum’dur. Binlerce yıldır Anadolu’nun en eski ve en güçlü medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. Hitit ve Hatti uygarlıkları, diğerleri arasında, Çorum’u önemli bir yerleşim yeri olarak görüyorlardı. Çorum 1800’lerden beri arkeoloji camiasının da ilgi odağı olmuştur. Çorum’un başlıca iki kalıntısı Hititlerin başkenti Hattuşa ve insanlık tarihinin akışını bile değiştiren vahiylerin yeri Alaca Höyük’tür. Antik çağlardan günümüze uzanan ve sayısız uygarlığa ev sahipliği yapan Çorum’un tarihi, MÖ 4000 ile 3000 yılları arasında başlar. Sınırları içinde, çok sayıda önemli medeniyet kalıntısı vardır. Ünlü kalıntıların yanı sıra yaylaları da görülmeye değer. Uygarlıkların merkezi ve Karadeniz’den İç Anadolu’ya giriş kapısı olan Çorum’da insanlık tarihinin en eski izlerini görmek mümkündür.

Bölge mutfağı, Hititlerin başkenti olan Çorum topraklarının uzun tarihi ve zengin kültüründen önemli ölçüde etkilenmiştir. Aralarından seçim yapabileceğiniz bin bir farklı yerel lezzet var. Çorum’da güzel vakit geçirmek isteyenler genellikle şehir merkezindeki türkü evlerini, kafeleri ve meyhaneleri ziyaret ederek bir şeyler içip müzik dinlerler. Ancak Çorum’un eğlenmek için pek fazla yeri yoktur. Nargile içip, canlı müzik ve spor etkinliklerinin keyfini çıkarabileceğiniz mekanlar mevcuttur. Eğer bunlara gitmek istemiyorsanız alternatif olarak Çorum sohbet odalarına da katılabilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir şekilde sizlere sunduğumuz bu hizmeti kesintisiz bir şekilde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Tanımadığınız insanlarla chat yaparken zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacaksınız.

Sitemiz ücretsiz hizmet sunan ilk ve tek site olduğu için zevk ve eğlencenin doruk noktasını bulabileceğiniz tek yerdir. Bu platformda dilediğiniz gibi vakit geçirerek yeni arkadaşlıklar kurabileceksiniz. Çorum sohbet kanallarında her yaştan insanla sohbet edebilir ve dilediğiniz konu hakkında saatlerce iletişim kurabilirsiniz. Sitemiz tamamen güvenli olarak sunduğu bu hizmet ile hiçbir ziyaretçisini riske atmıyor ve kullanıcı bilgilerini her zaman gizli olarak tutuyor. Sitemizde uzun süre kalabilir ve ailenin bir parçası olabilirsiniz. Birçok komşu şehrin binlerce güvenilir sakini de Çorum sohbet odasına giriş yapabilir. Bu sıcak ortamda asla canınız sıkılmayacak.


yazar
eye 55 Okundu
yorum yorum yok
link Genel

kalp

Çorum Sohbet İçin Yapılan Yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?