Sıkça Sorulan Sorular

Sohbete nasıl bağlanabilirim? Sohbete bağlanabilmek için www.nazlimcafe.com web sitesine girip ana sayfadan kullanıcı adı (nick) ve şifrenizi kullanarak sohbete bağlanabilirsiniz.
Servisinizi kullanmak ücretli mi? Hayır sunduğumuz hizmetler sizlerin daha seviyeli bir ortamda ağırlamanın hiçbir bedeli yoktur.
Odalara bağlanmak için yaş sınırlaması var mı? Evet var. Özellikle 18 yaş altı kişilerin Sohbet odalarımıza katılması kesinlikle yasaktır.
Rahatsız edici mesajlar alıyorum, nasıl engellerim? Sohbet odalarımız üzerinden rahatsız edici mesajlar alıyorsanız, bu mesajları engellemenin bir yolu var. Konuşma penceresindeki engelle butonunu kullanarak yada, sunucu üzerinden /ignore nick komutu ile sizi rahatsız eden nickin size yazmış olmasını engelleyebilirsiniz.
Uyulması gereken kurallar nelerdir? Özellikle sohbetin akışını bozan herangi bir küfür, hakaret, siyaset, propaganda, dil, din, ırk gibi ayrımcılık yapmak gibi şeyler kesinlikle yasak ve sunucudan süresiz uzaklaştırılma sebebidir. Sunuzumuz üzerinden /rules komutunu yazarak sunucu kurallarını okuyabilirsiniz.
mIRC programı kullanarak nasıl bağlanırım? Kullanıcılarımız için özel olarak geliştirilmiş Türkçe En Güzel mIRC`i https://www.nazlimcafe.com/mirc.html kısmından indirip kesintisiz olarak sohbete bağlanabilirsiniz.
Nickim çalındığı taktirde geri alabilirmiyim? Bu gibi durumlarda yapmanız gereken şey, #OperHelp kanalına girerek herhangi bir yetkiliden yardım istemek ve nickinize kayıylı mail adresini bildirmektir, bu durumda nickinizin size aitliği doğrulandığı taktirde nickinizi geri alabilirsiniz.
~ & @ -% gibi terimler ne anlama gelir? ~ & @ -% terimler global odalarda yönetici anlamına gelmektedir. Dilediğiniz her konularda yöneticilerimizden yardım alabilirsiniz.
Oper admin ne demektir? Oper ve admin üzerinde bulunduğunuz sunucuyu idare eden yöneten ve devamlılığını sağlayan kişilerdir.
Herhangi Mobil, Cep Telefonu ve Tablet vb cihazlarla Sohbet etmek mümkünmüdür? Evet mümkündür. Hangi cihazda olduğunuz fark etmez zaten web sitemiz bağlanmış olduğunuz cihazın şekline göre kendisi otomatikmen şekillenecektir.
Sohbet servisinde yetkili olabilirmiyim? Yetkili olabilirsiniz elbette. Fakat kendinizi ilk önce tanıtmanız ve belirli sürelerde sunucumuzda bulunmanız bizim için size olan güvenimizi kazanmak için gereklidir.
Radyo istek yapabiliyormuyuz? Ewet radyoda istek parça yapabiliyorsunuz. 7/24 online radyomuzda isediğiniz an müzik dinleyebilirsiniz.
Haksızlık gibi durumlarda nasıl çözüm bulurum? Haksızlığa uğradığınız veyahut haksız yere atıldığınız zaman sunucumuz üzerinden #OperHelp kanalına girerek hakkınızı arayabilirsiniz.
Başkalarına ait özel veriler paylaşmak yasak mı? Evet. Bir başka kişiye iat özel kimlik bilgileri, telefon numarası, facebook adresi, skype adresi paylaşmak sunucudan atılma sebebidir.